חשוב!
7 טיפים של שפת גוף שיעזרו לכם להצליח!


פורסם ב - E-Positive Solutions, epositivesolutions.com
תורגם לעברית על ידי אפרת אביסרור, מתג-נא
אהבתם? למאמרים וטיפים נוספים לחצו שוב על לשונית "מאמרים וטיפים" משמאל
***


איך לשלוח את האותות הנכונים כדי ליצור רושם חיובי בעיני כל מי שתפגשו:

סודות שפת הגוף שלנו כבר ידועים מאז ומעולם, אבל שוב ושוב אנשים נכשלים בהבנת החשיבות של השימוש בשפת הגוף ליצירת יתרון אישי.  האם ידעתם שכאשר מתבצעת תקשורת בין אנשים, המילים שנאמרות בקול רם מהוות רק 7% מסך המסרים המועברים במפגש?

מומחים בתחום התקשורת מדקלמים פעמים רבות את "כלל ה - 55/38/7" שאומר כך:  "מחקרים מראים כי מתוך מכלול המסרים המועברים בתקשורת בין אישית, המסרים המילוליים שבהם משתמש הדובר מהווים 7%, הטעמות קולו של הדובר מהוות 38%,
ו – הפתעה,  55% מהמשמעויות והמסרים מועברים באמצעות שפת הגוף של הדובר!

להלן 7 טיפים של שפת גוף שיעזרו לכם בכל פעם שאתם נמצאים במצבים של תקשורת בין אישית.  צרו לעצמכם רושם חיובי בכל פעם!

1. תמיד התבוננו הישר בעיניהם של בני השיח שלכם כאשר הם מדברים אליכם.  יכול להיות שבהתחלה יהיה לכם קשה לעשות זאת, אבל ללא כל ספק זהו המצרך הראשון במעלה כאשר מדובר בשפת הגוף, שתורם להצלחתכם כאשר אתם מדברים עם אנשים אחרים. 
הערה:  לעולם אל תנעצו מבט.

2. תמיד עמדו זקופים.  אתם לא רוצים להיראות מרושלים.  עמידה כפופה ומרושלת תגרום לכם להיראות נמוכים יותר, וחשוב מכך, היא משדרת תדמית של אדם בעל ערך עצמי נמוך.

3. חייכו.  החיוך הוא כלי שפת הגוף העוצמתי ביותר שעומד לרשותכם.  אף כי לא מומלץ לחייך כל הזמן (אנשים יחשבו שאתם מחפשים אישור או שאתם מאוד מוזרים), עדיין עליכם לעשות מאמץ להיראות אנשים שמחים ואופטימיים.

4. אל תעשו תנועות עצבניות שחוזרות על עצמן בזמן שאתם משוחחים עם מישהו.  חשוב להשתמש בתנועות גוף אבל לעולם לא תנועות מהירות וחוזרות על עצמן.  (תארו לעצמכם אדם עצבני שמנסה לדבר מול קהל.  זה בדיוק מה שאתם לא רוצים להיות.)

5. צרו את מרחב האישי שלכם.  וודאו שאחרים יודעים שיש לכם מרחב אישי ואל תתנו להם לדרוך עליכם. הערה:  לעולם אל תפלשו למרחב אישי של אחר.

6. הקדישו את כל תשומת הלב שלכם לאדם שאיתו אתם משוחחים.  לעולם אל תתבוננו סביב בעצבנות כאילו אתם חשים שלא בנוח או לא מתעניינים.

7. וודאו שאתם ממלאים אחר כל הטיפים הללו כאשר אתם פוגשים מישהו בפעם הראשונה.  לרושם הראשוני יש עוצמות בלתי רגילות.  עליכם לשאוף ליצור את הרושם הראשוני הטוב ביותר שאתם יכולים.
7 שטיפים של שפת גוף שיעזרו לכם להצליח